Rząd: seniorzy, rozliczajcie się z podatków, bo grozi wam utrata świadczeń

0

Rząd federalny ostrzega, że dziesiątkom tysięcy seniorów grozi utrata świadczeń, ponieważ nie złożyli jeszcze rozliczeń podatkowych.

Liberałowie publicznie apelują do nich o jak najszybsze złożenie zeznań podatkowych, aby ich wypłata dodatku do dochodu gwarantowanego nie została zawieszona 1 stycznia.

Rząd szacuje, że 63 000 seniorów może zauważyć przerwę w wypłacie świadczeń, jeśli nie złożą szybko zeznań podatkowych.

Zeznania podatkowe to sposób, w jaki rząd decyduje czy se niorzy kwalifikują się na płatności, takie jak GIS, który trafia do seniorów o niskich dochodach.

W 2017 r. około 105 000 seniorów doświadczyło wstrzymania płatności, a liczba ta spadła w kolejnych latach do 75 000 w 2018 r. i do 73 000 w zeszłym roku.

Zwykle termin rozliczenia podatków był do końca kwietnia, a obliczenia dokonane przed rocznym kalendarzem świadczeń resetowały się w lipcu.

Jednak z powodu pandemii termin składania wniosków przez seniorów został przedłużony do tego miesiąca, a świadczenia dla 214 000 odbiorców GIS kontynuowane będą nieprzerwanie do grudnia.

Minister ds. seniorów Deb Schulte mówi, że Service Canada wysłał do 63 000 osób przypomnienia o złożeniu zeznań lub przynajmniej przekazaniu agencji informacji o dochodach.

Mówi też, że rząd nawiązuje kontakt z organizacjami seniorów i mediami społecznościowymi.

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.