Mississauga: wielki plac budowy 

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Zupełnie nowe projekty zaczęły być realizowane w Mississaudze. Jest ich sporo, i to na każdą kieszeń.  Planowane są projekty zarówno apartamentów, wysokościowców, jak również domów o niskiej  zabudowie. Ogólnie naliczyłem 67 nowych projektów, a więc jest to liczba całkiem niezła.

Spośród tej  liczby, 40 to budowy apartamentowców, a jeden z apartamentami na wynajem, w sumie będzie 6610 mieszkań, które już obecnie są budowane w różnych lokalizacjach. Uśredniona cena za mieszkanie  w Mississaudze wynosi 750 tysięcy dolarów kanadyjskich. Obok apartamentowców rozpoczętych jest 10 projektów, które zakładają budowę szeregowców (tzw. townhouses), oraz 10 nowych projektów budowy domów wolnostojących. Jeśli chodzi o ceny budowanych apartamentów na wynajem, to uśredniona cena wynajmu wynosić będzie ponad 2300 dolarów. Natomiast cena zakupu nowobudowanego mieszkania będzie wynosić średnio 940 dolarów za stopę kwadratową. 

Pierwszym, bardzo ważnym według mnie projektem jest rozpoczęcie budowy pod nazwą Brightwater,  która rozpoczyna się w Port Credit. Już w tej chwili można zarejestrować się, najlepiej poprzez Waszego agenta, którym jestem, i uzyskać preferencyjne ceny w przedsprzedaży.

Całość realizowana jest przez kilka firm budowlanych: Dundee Kilmer Developments Ltd, Diamodcorp, Dream, oraz Farm + Slokker. W  tej okolicy budowane będą zarówno wysokościowce oraz szeregowce, czyli townhousy. Ukończenie budowy całego przedsięwzięcia przewidziane jest na rok 2023, czyli za trzy lata. Ceny za mieszkania w tych kompleksach zaczynają się od 510 tysięcy dolarów, aż do ponad miliona, w zależności od wielkości apartamentu.

Ogólnie będzie zbudowane trzy tysiące mieszkań. Wielkość tych mieszkań wahać się  będzie od 500 stóp do prawie tysiąca stóp kwadratowych. Budowane będą mieszkania od 1-sypialniowych do 2,5, czyli 2 sypialnie plus den. Średnia cena wynosić będzie tysiąc dolarów za stopę  kwadratowaą. Ceny w przedsprzedaży obejmować będą kilka ważnych rabatów, a więc: likwidację tzw. assignment, która wynosi $7500; obniżka ceny za miejsce parkingowe o pięć tysięcy dolarów;  bezpłatny locker (w cenie pięciu tysięcy); ponadto prawo do wynajmu lokalu, przed rejestracją budynku; ponadto oferowana jest przesuwalna wyspa w środku kuchni (o wartości $3500); a także ograniczone koszty budowlane, od 10 do 12 tysięcy dolarów, w zależności od wielkości mieszkania. Uważam, że powyższe obniżki są na tyle atrakcyjne, że warto zastanowić się nad kupnem takiego mieszkania, choćby dla celów inwestycyjnych.

W tych okolicach na pewno wynajem będzie dokonywał się szybko. Cały projekt będzie promowany jako mini miasteczko w mieście, położony nad wodą, z dużą ilością miejsc na spacery, promenadami, parkami, a także wieloma istniejącymi już kafejkami oraz restauracjami. Cały Port Credit ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Są dobre połączenia drogowe, a także bliskość stacji GO. 

Następnym dużym projektem jest w centrum Mississaugi pod nazwa M3. Będą tam budowane  zarówno mieszkania w budynkach apartamentowych, jak i szeregowce. Ceny zaczynają się od 419  tysięcy dolarów, aż do powyżej miliona stu tysięcy. Wielkość mieszkań od 413 stóp kwadratowych, aż do tysiąca dwustu. Średnie ceny od 730 do 1048 dol. za stopę kwadratową. Zbudowanych będzie ogółem 880 mieszkań, a ukończenie budowy również w roku 2023. Miejsce parkingowe w budynku kosztuje 45 tysięcy, natomiast locker – 5 tysięcy. Deweloper również oferuje pewnego rodzaju rabaty dla kupujących, lecz nie są one aż tak atrakcyjne, jak w Brightwater. 

Domy wolnostojące natomiast budowane w okolicach Longview będą obejmować budowę jedynie 45  domów. Ceny od 1,26 mln do 1,73 mln dol.. Ogólna wielkość to od 2850 do 3950 stóp kwadratowych. Będą to domy luksusowe, położone w pięknym otoczeniu. Warte zastanowienia, jeśli kogoś na to stać.  Średnia cena waha się w granicach 430 dolarów za stopę kwadratową.

Na koniec budowa 8 bardzo luksusowych domów w okolicach Rotchild Trail. Domy w cenach od  niecałych 2,5 miliona do 3,5 miliona dolarów. Wielkość domów od ponad 5 tysięcy do prawie 7 tysięcy stóp kwadratowych. Jest o czym pomyśleć! 

Wszystkich zainteresowanych sprzedażą oraz kupnem nieruchomości, w tym zupełnie nowych  projektów, proszę o kontakt bezpośredni pod numer telefonu: 647-209-3511, a także email: house4usteam@gmail.com, również prosimy odwiedzić nasza stroinę internetową: www.house4us.ca 

Ryszard Sobolewski

GoWest Realty Ltd, Brokerage

 

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.