MÓJ MISTRZ O „WYSPIE WOLNOŚCI”

0

Z cyklu: Głos sceptyka z Polski

Jest to mój Mistrz, a właściwie nie tylko mój lecz nasz, wszystkich tych, którzy cenią, widzą w Nim świetnego pisarza i nieocenionego człowieka. Któż to taki ? Jest to 90-latek, który napisał był właśnie i wydał wielostronicowe dzieło. Imię Jego: Józef. Nazwisko Hen.  

Jest to książka smutna. Literatura najwyższego lotu. Hen oprowadza nas po realiach tego świata, z wyraźnym wskazaniem na Polskę. Jest to opis liryczny i zarazem wstrząsający. Polska jest to kraj pełen ludzi dobrych, ciepłych i łajdaków zarazem. Gotowych oddać bliźniemu przysłowiową koszulę i wsadzić go do pieca. 

Nie jest to książka łatwa i przyjemna. Jest to książka o losie Żydów, choć nie tylko…

Jest to książka (wielostronicowa księga – wydawnictwo MG) o Polakach i o Żydach. O czasach ludobójstwa, o mniejszych i większych świństwach tzw. socrealizmu. Jest to księga (książka mało powiedziane), którą czyta się przysłowiowym jednym tchem. 

„Cudowny kraj ta Polska !” Można palić tam, gdzie nie wolno. Można głosić nienawiść, rasizm, antysemityzm – choć prawo tego zabrania. Można kontynuować przemarsz faszystowski, choć ratusz nakazał manifestację rozwiązać.

Polska to „WYSPA WOLNOŚCI” – dobre sobie!

Jerzy Klechta

Poleć:

O Autorze:

Jerzy Klechta

Jerzy Klechta – dziennikarz prasowy i telewizyjny. W zawodzie od przeszło 50 lat. Autor ponad 20 książek.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.