Nawet 200 tysięcy przypadków koronawirusa dziennie, szacują matematycy.

0

Jak podają eksperci z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego, faktyczna liczba dziennych przypadków koronawirusa może wynosić od 80 tys. do nawet 200 tys. – Raczej nie prognozujemy, żeby takie wysokie liczby były stwierdzone przez testy i system zdrowia – stwierdził matematyk dr Franciszek Rakowski w rozmowie z Polsat News. Nazwał to “epidemią tła”.

– Ta epidemia tła im jest wyższa, tym lepiej, bo to znaczy, że dużo osób przechodzi to niesymptomatycznie, że nabieramy odporności stadnej, tak jakby szczepimy się na Covid-19 – oznajmił na antenie telewizji dr Franciszek Rakowski. Zaznaczył, że im więcej jest robionych testów na koronawirusa, tym więcej zakażeń jest wykrywanych w sposób liniowy i bezpośredni.
 
– Czym innym są stwierdzone przypadki, które widzimy w statystykach, a czym innym rzeczywiste przypadki, które dzieją się w społeczeństwie. Naukowcy na całym świecie szacują, że liczba przypadków niesymptomatycznych może być od 4 do 10 razy większa niż stwierdzonych przypadków – zauważył matematyk.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.