Niektóre regiony mogą powrócić do etapu 2

0

Oczekuje się, że urzędnicy zdrowia Ontario spotkają się w celu podjęcia decyzji, czy kolejne regiony w prowincji powrócą do zmodyfikowanych ograniczeń etapu 2.

Dr Barbara Yaffe, potwierdziła w środę, że jej zespół zbierze się w najbliższych dniach.

„Procent pozytywnych wyników testów jest tylko jednym ze wskaźników, na które patrzymy. Patrzymy na wskaźnik przypadków przypadających na 100 000 mieszkańców, przyglądamy się też wielu innym czynnikom ”- powiedział Yaffe.

Region York jest jednym z obszarów, które według Yaffe są obecnie monitorowane po tym, jak odnotowano tam wzrost liczby dziennych przypadków COVID-19 z 42 do 79.

Hamilton to kolejna gmina, w której liczba nowych przypadków wzrosła z 15 do 41.

Dzieje się tak po tym, jak SPINCO – popularne studio rowerowe w Hamilton – okazało się ogniskiem zarażeń COVID-19. Zakażyło się tam co najmniej 69 klientów i pracowników.

Yaffe powiedziała, że wybuch epidemii w SPINCO jest niepokojący i doprowadził do ponownego rozważenia zasad dotyczących ośrodków fitness.

Siedmiodniowa średnia zakażeń w Ontario wynosi obecnie 2,2 procent.

W zeszłym tygodniu rząd premiera Forda wprowadził w Toronto, regionie Peel i Ottawie zmodyfikowane ograniczenia etapu 2, które będą obowiązywać przez co najmniej 28 dni, a następnie zostaną poddane analizie.

 

 

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.