Nigdy nie skradaj się za jej plecami! 6 złotych zasad relacji z osobą wysoko wrażliwą

0

Osoby wysoko wrażliwe widzą i czują świat zupełnie inaczej. W ciągu sekundy przyswajają znacznie więcej bodźców niż inni, co sprawia, że WWO są wrażliwi na piękno, ale też często są wyczerpani emocjonalnie, mają niską tolerancję na hałas i ostre światło oraz czują się nierozumiani przez otoczenie. To ostatnie można zmienić.

1. Zrozum, że czasem potrzebuje czasu tylko dla siebie

Osoby wysoko wrażliwe często czują się wyczerpane emocjami, stresem czy hałasem. Oznacza to, że WWO – i introwertycy, i ekstrawertycy – często potrzebują czasu tylko dla siebie, w którym mogą się “naładować”.
 
Jeśli jesteś przyjacielem, partnerem lub członkiem rodziny osoby wysoko wrażliwej, uszanuj to. Jeśli mieszkacie razem, pozwól jej spędzić czas – tyle ile potrzebuje – w innym pokoju lub oddzielonej przestrzeni. Jeśli oddzielnie, uszanuj, że może nie odzywać się przez jakiś czas. Nie bierz tego do siebie, to nie znaczy, że zrobiłeś coś źle. Kiedy WWO poczuje, że jest gotowa “wrócić do życia”, da ci znać.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.