Ojciec Rydzyk może mieć problemy w USA

0

Po tym, jak został wydany zakaz odprawiania mszy przez ojca Tadeusza Rydzyka w kilku częściach Kanady, mogą go czekać problemy w USA. Jego wypowiedziami zainteresowała się jedna z tamtejszych organizacji oraz gubernator stanu, w którym mieszka sporo amerykańskiej Polonii.

Organizacja, o którą chodzi, to Amerykańskie Centrum Szymona Wiesenthala, które dawniej tropiło nazistowskich zbrodniarzy, a obecnie głównie dba o zachowanie pamięci o Holokauście oraz szeroko pojętą tolerancję. Jego siedzibą jest Los Angeles, ale działa międzynarodowo, głównie w obu Amerykach.

Centrum samo nawiązało kontakt z Thomasem Lukaszukiem, Kanadyjczykiem polskiego pochodzenia, który publicznie mówi w Kanadzie o szkodliwości teorii wygłaszanych przez ojca Tadeusza Rydzyka; nie tylko w Polsce w założonych przez siebie mediach, ale również w Kanadzie i USA, gdzie często zakonnik się zjawia i gdzie działają powiązane z nim organizacje.

WIĘCEJ

“Gazeta” o T. Rydzyku

Thomas Łukaszuk w rozmowie z “Gazetą” o o. Rydzyku – każdy z nas powinien protestować (POSŁUCHAJ)

Wywiad z Thomasem Łukaszukiem Ksiądz Rydzyk a kanadyjskie prawo (październik 2018) – tutaj też cytaty Ojca Rydzyka i Radia Maryja.

Były kanadyjski polityk walczy o zakaz wjazdu do Kanady dla o. Rydzyka

Rydzyk na cenzurowanym w Kanadzie. Kościół analizuje jego wypowiedzi

Kanadyjski arcybiskup dostarczy papieżowi petycję Polaków ws. o. Rydzyka

Papież otrzymał petycję ws. ojca Rydzyka

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.