Polska może okazać się drugą Białorusią

0

Polska miała być kolejno drugą Japonią, drugimi Węgrami, a może okazać się drugą Białorusią. Niesprawność państwa w obliczu pandemii może bowiem, podobnie jak na Białorusi, spowodować, że ludzie zauważą, że za mitem rządzących jako tych, którzy opiekują się zwykłymi ludźmi tak naprawdę nic nie stoi.

Rząd ogłosił wprowadzenie od poniedziałku w strefach czerwonych zdalnego nauczania w szkołach wyższych i ponadpodstawowych. Innymi słowy, chronieni będą rodzice i nauczyciele młodzieży licealnej i studenckiej, ale już rodzice i nauczyciele dzieci ze szkół podstawowych – nie. Przyczyną jest, rzecz jasna, chęć ochrony gospodarki, gdyż zamknięcie szkół oznaczałoby, że rodzice młodszych dzieci musieliby wziąć wolne, by się nimi opiekować.

Powyższe oznacza jednak, że gospodarka będzie chroniona kosztem zdrowia i życia rodziców (a często również innych członków rodziny, w tym babć i dziadków) oraz nauczycieli dzieci ze szkół podstawowych.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.