Roman Polański dziękował w Gliwicach za ocalenie

0

Roman Polański wziął udział w uroczystości wręczenia medali Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata, która odbyła się dziś w Gliwicach. Wybitny reżyser podziękował wnukowi Stefanii i Jana Buchałów, którzy ukrywali go w dzieciństwie we wsi Wysoka pod Wadowicami w czasie Holokaustu.

Uroczystość wręczenia medali Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata – najwyższego izraelskiego odznaczenia cywilnego nadawanego nie-Żydom, przyznawanego przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Jad Waszem w Jerozolimie, odbyła się dziś w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w Gliwicach. Medale wręczono potomkom polskich bohaterów, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów podczas II wojny światowej.

W Gliwicach pojawił się Roman Polański, który osobiście wręczył medal wnukowi Stefanii i Jana Buchałów, którzy ukrywali go w dzieciństwie we wsi Wysoka pod Wadowicami w czasie II wojny światowej. W krótkim wystąpieniu wspomniał dobro i poświęcenie, z jakim spotkał się ze strony polskiej rodziny, u której spędził podczas wojny blisko dwa lata.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.