To nie koniec wojny w Zjednoczonej Prawicy

0

Rekonstrukcja rządu i wejście do niego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w funkcji wicepremiera nie zakończy wojny w Zjednoczonej Prawicy. Zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie zrezygnują z walki, której stawką jest polityczna scheda po „Naczelniku”.

Ogłoszona dzisiaj, po długich i pełnych politycznych zwrotów akcji tygodniach, rekonstrukcja rządu w zasadzie w niczym nie zaskakuje. Premier Mateusz Morawiecki, prezentując nowy skład Rady Ministrów, potwierdził w zasadzie wszystkie wcześniejsze doniesienia Onetu i innych mediów dotyczące zarówno struktury nowego gabinetu, jak i personaliów. Oficjalnie celem rekonstrukcji – jak zapowiadali liderzy obozu rządzącego – „ma być usprawnienie procesów decyzyjnych poprzez znaczne zmniejszenie liczby resortów”.

I rzeczywiście takie odchudzenie ministerstw z 20 do 14 nastąpiło, lecz – co bardziej istotne – w praktyce zlikwidowane resorty zostały po prostu włączone w inne większe, co nie musi wiązać się szczególnie z jakimś sporym usprawnieniem procesów decyzyjnych, czy ze zmniejszeniem państwowych urzędników i biurokracji.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.