TTC jednak kupi tramwaje od Bombardiera

0

TTC planuje zakup 13 kolejnych tramwajów od firmy Bombardier, zgodnie z raportem opublikowanym dziś rano, pomimo że poprzednie zamówione dostawy były opóźniane niezliczoną ilość razy, a duża część nowych pojazdów musiała zostać odesłana do naprawy.

Komisja ds. Transportu w Toronto opublikowała plan zamówień TTC, który ma zostać przedstawiony zarządowi w przyszły czwartek, i zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich pojazdów, które miasto planuje kupić,oraz funduszy potrzebnych do ich opłacenia.

Plan przewidywałby 600 autobusów więcej na ulicach Toronto od 2022 r., 70 więcej autobusów Wheel-Trans od 2022 r. i 13 więcej tramwajów od 2023 r. Są też plany zakupu kolejnych.

„Rozpocznie się praca, którą musimy wykonać, aby kupić 80 nowych pociągów metra dla linii 2” – napisał w czwartek na Twitterze burmistrz John Tory.

Decyzja o dalszym zamawianiu tramwajów od Bombardiera jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę problemy, które miały miejsce ostatnim razem, gdy TTC współpracowało z tą firmą.

Partnerstwo zaowocowało prawie dekadą problemów produkcyjnych, przekroczeniem terminów, a nawet pozwem przeciwko Bombardierowi za złamanie warunków kontraktu na 204 nowe tramwaje TTC o wartości 1,2 miliarda dolarów, zanim w lutym 2018 roku powstała nowa strategia, która miała pomóc firmie sprostać nowym warunkom umowy z 31 grudnia 2019 r.

Bombardier ostatecznie wyprodukował i dostarczył wszystkie 204 tramwaje wkrótce po zmienionym terminie.

W pewnym momencie TTC pracowało nad zidentyfikowaniem innych potencjalnych dostawców tramwajów w świetle problemów związanych z umową z Bombardierem, ale okazało się to nieopłacalne.

Tak więc, jeśli ten plan zostanie zatwierdzony w przyszłym tygodniu, Toronto kupi co najmniej 13 kolejnych tramwajów od Bombardiera po szacunkowym koszcie 140 milionów dolarów, które mają być dostarczone między 2023 a 2025 rokiem.

A jeśli miasto będzie w stanie zapewnić dodatkowe (i bardzo potrzebne) fundusze z innych szczebli rządowych, zamówienie wzrośnie do łącznie 60 tramwajów.

 

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.