Wybory w USA. Donald Trump kontra Joe Biden. “Możemy się obudzić z ręką w nocniku”.

0
Wybory w USA. – Jeżeli w wyborach prezydenckich w USA Donald Trump zostanie pokonany przez Joe Bidena, to wtedy obudzimy się, jak to się popularnie mówi, “z ręką w nocniku”. Polski rząd popełnia wielki błąd, “chwaląc się” stosunkami z niestabilnym Donaldem Trumpem, który ma złą pozycję nie tylko w Europie, ale również na świecie – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Longin Pastusiak.
 
Julia Theus, Wirtualna Polska: Joe Biden czy Donald Trump – który z nich będzie lepszy z punktu widzenia interesów Polski?

Prof. Longin Pastusiak: Stosunki polsko-amerykańskie powinny być jak najlepsze, niezależnie od tego, kto zasiądzie na fotelu w Białym Domu. Błąd popełnia obecny rząd, ograniczając żywe kontakty polityczne do obecnej administracji republikańskiej, czyli do prezydenta Donalda Trumpa.

Dla Polski lepiej będzie, jeżeli wygra Joe Biden. Musimy poprawić swoją pozycję w Sojuszu Północnoatlantyckim, bo mamy napięte stosunki z państwami europejskimi.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.