Strona główna | POLONIUM | Wyszukiwarka | Ogłoszenia | Księgarnie | Redakcja | O nas | About us
Uaktualnione: 1 stycznia, 2013
 
  GAZETA - dziennik poloni kanadyjskiej      

W naszej GAZECIE:
Polonium
POLONIUM
News about Poland

Ale piękny jest ten świat
Antykwariat
ARCHIWUM SPRAW NAJCIEKAWSZYCH
CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
Dobre rady
Europa
Film
Finanse
Fotka dnia
Historia mało znana
IMPREZY
Kabaret pod Bańką
Kanada
Komentarze, opinie
Kultura
List oceaniczny - dodatek kulturalny
LISTY OD CZYTELNIKÓW
Nauka i technika
Ontario
Polonia
Polonia Przyszłości
Polska
Pomóżmy innym
Powódź 2010
Prawo
Robert Dziekański
Różności
Smoleńsk 2010
Toronto
USA
W krzywym zwierciadle
Wybory federalne 2011
Zdrowe ciało, zdrowy duch
Świat

Komentarze i pytania

merytoryczne
do redaktora:

Małgorzata Bonikowska
webedytor@gazetagazeta.com

techniczne
do webmastera:

Tomek Kniat
webmaster@gazetagazeta.com

 

 

 

 

Kabaret pod Bańką
Kabaret pod Bańką
Jubileuszowy 15. maraton śmiechu
Małgorzata P. Bonikowska Feb 1, 2012
Już w najbliższy weekend spotkamy się po raz piętnasty - jubileuszowy - na ulubionej polonijnej imprezie - Kabaretonie. Lubimy te maratony humoru, bo są bogate i urozmaicone. Czego możemy oczekiwać w tym roku - opowie nam Wojtek Gawenda, jeden z organizatorów tej megaimprezy.


Kabaret pod Bańką
Tournée Kabaretu pod Bańką - echa z Polski
Małgorzata P.Bonikowska Jan 9, 2012
W świątecznym wydaniu Gazety Gazeta przeczytali Państwo o polskim tournée Kabaretu pod Bańką widzianym oczami samych artystów. Obraz ten nie byłby jednak pełny gdybyśmy ten wyjazd znali tylko z relacji "Bańkowiczów". Poprosiłam więc o wrażenia i opinie kluczowe osoby stamtąd -organizatorów ich koncertów oraz osoby, które chciały podzielić się z Państwem i z nami swoimi reakcjami na spotkanie z torontońskim kabaretem. Oto co usłyszałam:


Kabaret pod Bańką
Jak było w Polsce?
Małgorzata P. Bonikowska Dec 31, 2011
Trzymaliśmy kciuki, czekaliśmy na relacje przyjaciół i rodzin, którzy byli na koncertach Kabaretu pod Bańką w różnych miastach w Polsce... Były pełne entuzjazmu i zachwytów. Dzisiaj - własne Bańkowe relacje, refleksje i podsumowania polskiego tournee. Jak było w Polsce - opowiada Wojtek Gawenda.


Kabaret pod Bańką
TRASA Kabaretu pod Bańką w Polsce
Nov 21, 2011
Kliknij pod zdjęciami żeby zobaczyć terminy i miejsca koncertów Bańki w Polsce:

 

Download/View File ]


Kabaret pod Bańką
Fifty Fifty Wojtka Gawendy
Małgorzata P, Bonikowska Nov 11, 2011


Potrafi wzruszać, bawić do łez, ma niezliczoną ilość scenicznych twarzy (włącznie z psią), jest niewyczerpanym źródłem pomysłów, mistrzem improwizacji i idealnego wyczucia publiczności. Śpiewa, tańczy, pisze teksty, reżyseruje, edukuje młodych, ustawia, dogrywa - a jest perfekcjonistą do bólu. To na scenie. Poza sceną, ale w kabarecie - umie udźwignąć na swoich barkach całokształt milionów elementów, które składają się na spektakl, ma wizję, pamięta o wszystkim, potrafi być w kilku miejscach jednocześnie, dźwigać, wozić, montować i demontować. To Wojtek Gawenda - kabareciarz.
A Wojtek Gawenda pozakabaretowy? Kochany przyjaciel, zawsze gotowy do pomocy, trochę nostalgiczny i melancholijny, ale także potrafiący szampańsko się bawić i rozbawiać innych. Robi najlepszą fasolkę po bretońsku i wigilijnego karpia. Wierny pan swojego wiernego wilczura Maksa.
Długo by o Nim opowiadać na tę Jego pięćdziesiątkę. Ale tym razem oddaję głos innym - od Kanady przez Polskę po Brazylię. Wszyscy oni zgadzają się w jednym - Gawenda to facet wyjątkowy. A dlaczego - posłuchajmy...Kabaret pod Bańką
Drżyj, Polsko, nadlatuje Kabaret pod Bańką!
Malgorzata P. Bonikowska Oct 29, 2011
Dopiero co słyszeliśmy od Wojtka Gawendy "rachunek sumienia", czyli podsumowanie Jego artystycznego życia z okazji Jego 50. urodzin, a tu kolejna okazja do rozmowy i to nie byle jaka. Kabaret pod Bańką jedzie na podbój Polski. Zaproszony na prestiżowy Kabareton Warszawski do Sali Kongresowej i na nagrania do Telewizji, odbędzie tournee po Polsce. To już drugi wyjazd Bańki do Polski, ale tym razem nieco inny niż poprzednio.


Kabaret pod Bańką
Hohoho - pięćdziesiątka Wojtka Gawendy
Małgorzata P. Bonikowska Oct 21, 2011
Wojtek Gawenda - czarujący, zabawny, o urodzie chłopca - właśnie skończył (pierwszą) pięćdziesiątkę. Trudno w to uwierzyć, szczególnie kiedy widzi się Go obok jego dorosłego syna, który wygląda jak jego brat. Człowiek orkiestra, mistrz improwizacji, cholerna Panna jeśli chodzi o
Zodiak, wierny, oddany przyjaciel, gotów zawsze do pomocy. No i talent niebywały - tekściarz, satyryk, aktor, wokalista. Czas na to, aby sam powiedział nam coś o tej pierwszej pięćdziesiątce, po wkroczeniu już w drugą. Ten wywiad to także zaproszenie na jubileuszowy koncert "Fifty-Fifty".Kabaret pod Bańką
Bańka w polskiej telewizji
Małgorzata P. Bonikowska May 21, 2011
Za tydzień kolejne dwa spektakle "To wszystko z nudów", a Magda Papierz właśnie wróciła z Polski, gdzie nagrywała dla polskiej telewizji perełki Kabaretu pod Bańką. Niestety, całego kabaretu nie dało się zawieźć do Polski, mimo że byłby tam bardzo mile widziany, ale plany takie są, owszem, na później. Na miejscu, w Polsce, działa coraz bardziej popularna Monika Kowalczuk, aktorka, która po latach powróciła do Polski. Właśnie one dwie przedstawiły dwa "numery" Bańkowe, które emitowane będą w niedzielę w programie "Klub kabaretowy dwójki" o godz. 20.00 w programie II TVP (u nas, w Kanadzie, o godz. 14.00). Any obejrzeć w Kanadzie, można zarejestrować się na stronie www.lovepol.com - spróbujmy...
Oto ich wrażenia po tej telewizyjnej przygodzie.

Magda Papierz i Monika Kowalczuk w skeczu "Nasza klasa"
  

Magda Papierz jako WaciakowaKabaret pod Bańką
Może i z nudów, ale za to jak!
Małgorzata P. Bonikowska Apr 29, 2011
"To wszystko z nudów" w After Hours Club - po sukcesach pierwszych spektakli, kolejne, na prośbę widzów


Kabaret pod Bańką
Święto inteligentnego humoru
Małgorzata P. Bonikowska Mar 4, 2011
XIV Polonijny Kabareton


 

 

Wybór najciekawszych artykułów przez email:

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci email z listą najciekawszych artykułów:
Sign up

Na końcu każdej wiadomości będzie informacja jak zrezygnować z dalszej subskrypcji jeżeli zmienisz zdanie.

Zobacz nasz ostatni newsletter