O NAS

Gazeta (drukowana)

“Gazeta” jest najbardziej liczącą się polskojęzyczną publikacją prasową w Kanadzie. To najlepszy klucz do polskiej społeczności w Ontario i w większych skupiskach Polonii w Kanadzie.

Powstała w 1988 roku stworzona przez opozycjonistę z Polski Zbigniewa Bełza.

Jej charakterystyczną cechą jest wielość prezentowanych stanowisk, otwartość na różne światopoglądy, wrażliwość na sprawy społeczne, a także głębokie zakorzenienie w kraju, w którym żyjemy, czyli w Kanadzie.

“Gazeta” jest źródłem informacji o sprawach polskich dla kanadyjskich “mainstream media” takich jak CBC, CTV, CityTV, a także w razie ważnych dla Polski wydarzeń dziejących się w Kanadzie – dla mediów polskich (w takich sytuacjach prosimy o kontakt z Małgorzatą P. Bonikowską – 416-262-0610).

“Gazeta” wspiera zawsze akcje pomocy dla potrzebujących, służy pomocą i radą.

Była i jest sponsorem i niejednokrotnie organizatorem lub współorganizatorem inicjatyw i wydarzeń kulturalnych. W latach 1997-2003 organizowała wraz z powołaną przez siebie firmą FENIKS doroczny Toronto Polish Film Festival, premiery i przeglądy filmowe.

“Gazeta” współpracuje m.in. z Muzeum Historii Polski, a od 2014 roku z portalem wybitnych polskich publicystów Studio Opinii. O początkach tej współpracy napisaliśmy w artykule “Wymiana myśli przez Atlantyk“.

“Gazeta” ukazuje się obecnie w druku raz w tygodniu, a w wersji online jest dziennikiem.

“Gazeta” pragnie być w bliskim i stałym kontakcie z Czytelnikami – oczekujemy Państwa telefonów, listów i maili z uwagami, przemyśleniami, sugestiami i pomysłami. Obiecujemy, że żaden głos nie pozostanie bez odpowiedzi.

Redakcja
• Telefon redakcji: 647-557-3617, w.21
• E-mail redakcja@gazetagazeta.com

Gazeta online

www.gazetagazeta.com powstała w 2003 roku. Jest czytana na całym świecie – nasi czytelnicy pochodzą ze 123 krajów.

Gazeta online zawiera zaledwie część materiałów, które publikowane są w jej wersji drukowanej. Jednakże korzystając z możliwości jakie daje Internet, oferuje działy i elementy, których nie ma w wersji drukowanej publikując między innymi nagrania wywiadów oraz większą ilość zdjęć.

We wrześniu 2014 roku Gazeta Gazeta online zmieniła swój format. Naszym celem było sprawienie, aby witryna stała się bogatsza i bardziej interakcyjna dając naszym czytelnikom głos i okazję do jej współtworzenia. Więcej o tych zmianach i historii wydania internetowego napisaliśmy wówczas w artykule: “Nowe szaty www.gazetagazeta.com

Mapa Gazety

 

POLcast

“Gazeta” ukazuje się po polsku, co oznacza, że nie jest dostępna dla wielu osób zainteresowanych Polską lecz nieznających języka polskiego. Często są to Polacy urodzeni za granicą, ich dzieci, obcojęzyczni przyjaciele, małżonkowie czy partnerzy, koledzy i koleżanki z pracy, których interesuje nasza fascynująca ojczyzna.

Z myślą o nich właśnie stworzyliśmy najpierw Polonium, który zawierał on linki do artykułów o Polsce i na polskie tematy PO ANGIELSKU. Także Polacy mogli w ten sposób dowiedzieć się, co pisze i mówi się na świecie o Polsce.

A potem 1 maja 2016 roku, ruszył 

POLcast, pierwszy na świecie angielskojęzyczny podcast o Polsce i Polakach na świecie.

O POLcaście po angielsku

Uroczysta inauguracja odbyła się w czerwcu w Konsulacie RP w Toronto.

Nasz POLcast odnosi duże sukcesy:

• słuchani jesteśmy na całym świecie;
• otrzymaliśmy cztery prestiżowe nagrody – wiedeńskie Złote Sowy (polonijny Oscar), nagrodę Canadian National Ethnic Media Council, nagrodę Canadian Ethnic Media Association oraz Nagrodę im. M. Płażyńskiego.
• POLcast prezentowała TV, radio i prasa w Polsce, Kanadzie i USA, a z Polskim Radiem podpisaliśmy umowę o współpracy.

•••

Wywiady dla Polskiego Radia o “Gazecie” i Polonii w Kanadzie z 2015 roku.

Najnowsze informacje o wystąpieniach w mediach w Polsce – “Złote Sowy, media, młodzi et al. – niezapomniana wizyta w Polsce (i Wiedniu)”

Więcej inforamacji o twórcach “Gazety”, ich odznaczenia i nagrodach:

 

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.