Beata Gołembiowska

autor Beata GolembiowskaBeata Gołembiowska – fotografik, reżyser, pisarka – lata dzieciństwa i młodości spędziła w Puławach. W 1981 roku ukończyła studia biologii środowiskowej w Poznaniu. W 1989 roku wyemigrowała z rodziną do Kanady, do Montrealu, gdzie ukończyła studia fotograficzne na Dawson College.

Jej prace były wystawiane w galeriach montrealskich, m.in. w Galerii Muzeum Sztuk Pięknych. Przez cztery lata pracowała jako malarka dekoracyjna dla programu telewizyjnego Debbie Travis.

Od 2006 roku aż do chwili obecnej pracuje dla Fundacji Liliany Komorowskiej dla Sztuki oraz QueenArt Films, gdzie zadebiutowała jako reżyser filmem “Raj utracony, raj odzyskany”, opowiadającym o ziemiaństwie i arystokracji w kanadyjskim miasteczku Rawdon – (TV Polonia 2012).

Tuż po realizacji filmu zaczęła zbierać materiały do książki – albumu W jednej walizce – o polskiej arystokracji na emigracji w Kanadzie (Poligraf 2011). Jej debiut literacki, powieść Żółta sukienka (Novaeres) ukazała się w tym samym czasie.

www.beatagolembiowska.studiobim.ca

www.beatagolembiowska.wordpress.com

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.