Elżbieta Szlachetka

autor_Elzbieta_Szlachetka_smPrzez przypadek urodziłam się we Włocławku, po pierwszym tygodniu pobytu na tym świecie wróciłam z rodzicami do rodzinnego Lublina, w nim stawiałam pierwsze kroki, dorosłam, ukończyłam filologię romańską na KUL-u i powróciłam do Lublina na krótko po ukończeniu edukacji pedagogicznej na Universytecie Językoznawstwa i Literatury w Grenoble we Francji. W 1983r. wyjechaliśmy z mężem do Paryża, a w rok później do London w Ontario i Leśne Miasto było naszym domem przez blisko ćwierć wieku.

Od przyjazdu do Kanady pracuję w swoim zawodzie. Przez sporo lat prowadziłam kursy francuskiego w UWO w London i pracowałam w szkolnictwie. Wszystkie wakacje spędzaliśmy na włóczęgach po północnym Ontario. Zew północy był tak silny, że kilka lat temu przenieśliśmy się na północ na stałe.

Kocham zwierzęta i nie wyobrażam sobie życia bez nich. Zadziwiają mnie swoją mądrością, zarówno dzikie, jak domowe. Obserwowanie ich jest od dziecka moją pasją. Najbardziej cenię dobroć, bezinteresowną przyjaźń i lojalność. Najtrudniej jest mi wybaczyć okrucieństwo, obłudę i sprzedajność.

Zapraszamy do lektury artykułów

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.