Małgorzata P. Bonikowska

Na tej stronie mam napisać to, co uważam za najważniejsze o mnie samej… Co do tego, co zrobiłam w życiu, gdzie się kształciłam i gdzie pracowałam itp – odsyłam do mojego bio: Bio po polsku. Tam są wszystkie fakty. Ale fakty to nie wszystko.

moje zdjecieKocham pisać – zawsze uwielbiałam pustą kartkę, a teraz uwielbiam pusty ekran, który szybko (bo piszę bardzo szybko) wypełnia się moimi myślami. Bo uwielbiam też myśleć, ale prawdziwą przyjemność sprawia mi ubieranie moich myśli w słowa i dzielenie się nimi z innymi.

Kocham świat, którego jestem nieustannie ciekawa i który zachwyca mnie w każdym swoim aspekcie. Uwielbiam zwierzęta i naturę, które są dla mnie ważniejsze niż architektura czy cokolwiek co jest produktem działalności człowieka. Dlatego zawsze wybiorę wypad w przyrodę ponad zwiedzanie miast. Zwierzaki są magiczne, prawdziwe i mają moce, których nie znamy i nie rozumiemy, bo jesteśmy strasznie zadufani w sobie jako istoty ludzkie.

Ale ludzi także lubię, bardzo, zawsze miałam ich wokoło dużo i częściowo sens mojego życia to współdziałanie z nimi, pomaganie im i nawiązywanie z nimi głębokich, ważnych kontaktów.

Najbardziej lubię młodych ludzi – czuję z nimi większy związek niż z moim pokoleniem, zachwycają mnie swoją świeżością spojrzenia, swoimi obserwacjami i przekonaniem o swojej niezniszczalności.

Jestem zwierzę socjalne i medialne – uwielbiałam prowadzić interaktywne radio, rozmawiać ze słuchaczami, czuję się dobrze prowadząc imprezy, koncerty, mówiąc do kamery, przeprowadzając wywiady. Nie miewam tremy. Kocham publiczne wystąpienia.

Moją pasją i misją jest promowanie Kanady – niezwykłego kraju – w Polsce i na świecie (dzięki internetowi i “Gazecie” online jest to możliwe), a także Polski, mojego ukochanego rodzinnego kraju, w Kanadzie i na świecie (możliwe dzięki POLcastowi).

Uwielbiam nowe projekty, uczucie podniecenia z wejścia za kolejny zakręt i poznawania tego, co za nim mnie czeka. Tylko to ma w życiu sens – poznawanie, doświadczanie, eksperymentowanie.

Mój ukochany utwór muzyczny to “What A Wonderful World” L. Armstronga (ale jest ich dużo, dużo więcej:)).

MOJE BIO PO POLSKU

Wywiad ze mną w montrealskim Radio Polonia (marzec 2018):

Moja dosyć niezwykła historia przyjazdu i pozostania w Kanadzie znalazła się w 2018 roku wśród opowieści grupki imigrantów z Kanady w kolekcji Muzuem Emigracji w Gdyni. Nagranie

Tu o pobycie w Polsce w marcu/kwietniu 2017 roku, nagrodzie “Złote Sowy” w Wiedniu i moich wystąpieniach w mediach: Złote Sowy, media, młodzi et al. – niezapomniana wizyta w Polsce (i Wiedniu).

W czasie wizyty w Polsce z delegacją towarzyszącą premierowi Kanady Stephenowi Harperowi w 2015 roku, Danuta Isler z Polskiego Radia przeprowadziła ze mną rozmowę, której można posłuchać tutaj.

Screen Shot 2015-06-21 at 3.00.27 PM

Kilka miłych chwil sprzed lat:

i w chińskiej codziennej gazecie (!):
 
 
Kontakt ze mną: mbonikowska@gazetagazeta.com
 

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.