Tomek Kniat

Tomek_social_SmallRes-2Urodziłem się i wychowałem w Warszawie. Kocham to miasto – o ile oczywiście miasto można kochać. Od 1988 mieszkam w Toronto, czyli przez mniej-więcej połowę swojego życia. W Toronto jestem Polakiem, a podczas wizyt w Ojczyźnie jestem Kanadyjczykiem w Warszawie.

Od 1989 roku wędruję po Internecie. Wówczas, na kilka lat przed powstaniem WWW,  lista wszystkich serwerów w sieci mieściła się na dwóch kartkach papieru. Zafascynowało mnie to, że siedząc przy komputerze w domu w Toronto, można czytać dokumenty Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 1996 roku zrobiłem swoją pierwszą stronę WWW. Aż strach pomyśleć ile od tamtych czasów się zmieniło w Internecie (i nie tylko).  Ta fascynacja pozostała do dzisiaj. Może nie jest to zachłyśnięcie się technologią, ale możliwościami jakie ona nam wszystkim stwarza oraz tym co ludzie potrafią wspólnie stworzyć korzystając z Internetu.

Zawodowo mam jednak stosunkowo mało wspólnego z komputerami. Jestem metrologiem, nie meteorologiem od przewidywania pogody, tylko specjalistą od mierzenia i od szacowania błędów tych pomiarów.

Pasją mojej młodości było harcerstwo. Kilkanaście lat temu bestsellerem była tutaj książka pt. “Wszystkiego czego mi naprawdę potrzeba w życiu nauczyłem się w przedszkolu”. Dla mnie taką szkołą było właśnie harcerstwo.

Bardzo lubię muzykę. Najprzeróżniejszą. Od Bacha przez Black Sabbath aż do Pendereckiego. Uwielbiam wyszukiwać lokalnych artystów i śledzić ich kariery i zmagania. Sam gram na gitarze klasycznej. OK, no może słowo “gram” jest lekką przesadą, ale lubię sobie poplumkać jakiegoś Bacha.

Zamiłowania, które minęły, to fotografia, tenis i żeglarstwo. W różnych okresach życia bardzo mnie one pociągały, ale wcześniej czy później z różnych powodów przychodził moment gdy przemijały.

Co nie przemija, to rodzina. Dzieci są sensem mojego życia.

Tomek, Ania, Victor i Robert Kniat

Od 2002 roku webmaster i wraz z Małgorzatą Bonikowską współtwórca www.GazetaGazeta.com 

Moje ulubione witryny w Internecie:

  • TED – Fascynujący ludzie prezentują swoje pomysły.
  • X Prize – Fundacja nadająca nagrodę “X”. Finansowanie postępu poprzez prywatnie ufundowane nagrody.
  • CBC – Nasze kanadyjskie radio i telewizja, ale jednocześnie pionierzy na skalę światową w łączeniu tradycyjnych mediów z Internetem.

Marzenie na przyszłość: mieć własny program w radiu. Call-in show. Słuchacze dzwonią, rozmawiamy, a całość przeplatana muzyką…

Zainteresowanych zapraszam do lektury moich artykułów

Napisz do mnie:

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.